Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy

W 2010 roku uczestniczyliśmy w Seminarium Odnowy Wiary. Podjeliśmy taką decyzję, ponieważ na nowo odkrywaliśmy Chrystusa w naszym życiu. Chcieliśmy się zatrzymać i spojrzeć na naszą wiarę, zobaczyć jaka ona jest i jakie ma podstawy. Tego oczekiwaliśmy od cotygodniowych spotkań na Seminarium.

Rozważając fragmenty Pisma Świętego najpierw pochyliliśmy się nad modlitwą, nad tym jak wielkie łaski spływają na nas podczas niej. Uświadomiliśmy sobie, że to, aby nasza modlitwa była szczera, płynąca z głębi serca, prawdziwa, pełna ufności i wiary musimy dostrzec Bożą miłość, która wylewa się na nas każdego dnia. Musimy stanąć w prawdzie przed Bogiem i przyznać się do grzesznej natury, po to tylko , aby żyć w prawdzie.

Podczas Seminarium przygotowywaliśmy się do spowiedzi generalnej z całego życia. Z wielkim biciem serca przystąpiliśmy do tej spowiedzi. Owoce były ogromne. Jezus wziął wszystkie nasze grzechy, zranienia z lat dziecięcych i teraźniejszych, i tak poprostu je zabrał. Uzdrowił nasze serca wlewając w nie miłość, cierpliwość i dał nam przede wszystkim wolność.  " Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy" ( Mk 9,23b). Oddając całe życie Jezusowi już nic nie jest straszne. Wszystko w naszym życiu z wiarą oddajemy Chrystusowi, bo On napewno chce naszego dobra i kieruje nami nie tak jak my tego chcemy, ale tak jak chce tego Bóg.

Głębokim przeżyciem dla nas była również indywidualna prośba o dary Ducha Św. Prosząc o te dary usłyszałam: " Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma. Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym." (Jk 1,5-6a)

Od Semiarium minął rok, a w naszym życiu dokonały się ogromne zmiany. Tak jak Maryja ufamy Jazusowi i wierzymy, że to On kieruje naszym życiem, a my nigdy się nie zawiedziemy.

Jezu, ufamy Tobie.

Małgosia i Marcin