Rekolekcje wakacyjne - Dialog Małżeński w Szczyrku2005

 Świadectwa 
Rekolekcje wakacyjne - DIALOG MAŁŻEŃSKI w Szczyrku

Od 1 sierpnia do 7 sierpnia uczestniczyliśmy w rekolekcjach dla małżeństw w Szczyrku. Tematem rekolekcji był "Dialog małżeński". Uczestniczyło 20 par małżeńskich. Rekolekcje prowadzili Irena i Tadeusz Olczykowie z Radomska. Moderatorem był ksiądz Tadeusz Król, pomocą służył diakon Artur. W rekolekcjach brały udział rodziny z całej Polski - Szczecina, Chojnic, Lublina, Krosna, jedna para z Anglii i rodzina polsko-angielska.
W czasie rekolekcji ubogacaliśmy się wykładami pary animatorskiej, dzieliliśmy się swoimi przeżyciami. Codziennie uczestniczyliśmy, wraz z całymi rodzinami, we Mszy Świętej i wsłuchiwaliśmy się w nauki ks. Tadeusza. Nauki te ukazały nam wartości miłości małżeńskiej.
Wielkim przeżyciem był sakrament pojednania - była to spowiedź całego życia. Codziennie modliliśmy się przed Najświętrzym Sakramentem. W sposób szczególny przeżywaliśmy modlitwę wstawienniczą. W sobotę podczas Mszy Świętej odprawianej w pięknym Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej, odnowiliśmy nasze śluby małżeńskie. Było to wielkie przeżycie zarówno dla tych małżonków, którzy ślubowali sobie miłość i wierność rok temu, jak i dla tych z większym stażem.
Uświadomiliśmy sobie, że współmałżonek jest dla każdego z nas darem i zadaniem, ale również tajemnicą, którą otrzymujemy w dniu przyjęcia sakramentu małżeństwa. Dar ten jest prezentem od Chrystusa, który mamy przyjąć z miłością, poznać go, rozwinąć i uświęcić. Drogą do poznania i ubogacenia się jest dialog małżeński. Dialog to akt religijny, który jest modlitwą, jest pragnieniem odkrywania inności uczuć, tęsknot i pragnień współmałżonka, jest przedłużniem małżeństwa, drogą rozwoju.

 

Teresa i Zdzisław Andrysiakowie