Rekolekcje wakacyjne - OAZA I st. w Sopocie (1) 2007

Świadectawa 
Rekolekcje wakacyjne - OAZA I st. w Sopocie

  W dniach od 13 do 29 lipca w Sopocie odbyły się rekolekcje pierwszego stopnia, w których mieliśmy szczęście uczestniczyć. Były to dla nas pierwsze rekolekcje dwutygodniowe i trzeba przyznać, że zdecydowanie się na nie było bardzo trudne. Intensywna praca zawodowa, małe, absorbujące dzieci - to wszystko powodowało, że marzyliśmy o długim urlopie. Rekolekcje wakacyjne nie bardzo pasowały do naszej wizji wymarzonego wypoczynku. Wybraliśmy jednak rekolekcje częściowo dlatego, że "wypadało" w końcu pojechać na I stopień ale przede wszystkim dlatego, że czuliśmy że nasze życie duchowe jest w fatalnej kondycji.
        Rekolekcje były bardzo dobrze prowadzone przez doświadczoną parę animatorską, młodych, lecz bardzo zaangażowanych księży oraz diakona i kleryka. Dziećmi opiekowała się diakonia. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, a że większość małżeństw przyjechała z dziećmi, także nasze dziewczynki mogły nawiązać nowe przyjaźnie. Plan dnia był tak ułożony, aby znalazł się w nim czas zarówno dla Boga i rodziny jak i na osobistą refleksję. Przed południem odbywały się zajęcia formacyjne, a po obiedzie, aż do kolacji, był czas dla rodziny, który wszyscy bardzo chętnie spędzali nad morzem. Naszym dzieciakom bardzo przypadły do gustu Pogodne Wieczorki. W trakcie rekolekcji uczestniczyliśmy w różnych nabożeństwach. Szczególnie mocno przeżyliśmy Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych oraz Sakramentu Małżeństwa.
        Wbrew naszym wcześniejszym obawom, nie były to dwa tygodnie spędzone w kieracie obowiązkowych spotkań i modlitwy, ale był to czas pozwalającym na odpoczynek zarówno fizyczny jak i psychiczny a także, co najważniejsze, na wyciszenie się i złapanie duchowego oddechu, na który tak często w bieganinie dnia codziennego, brakuje nam czasu.

Sabina i Artur z Krakowa