Rekolekcje Ewangelizacyjne DK 2016

W rekolekcjach ewangelizacyjnych wzięliśmy udział po raz pierwszy, były to również pierwsze nasze wspólne rekolekcje jako mąż i żona. Czekaliśmy na nie i cieszyliśmy się, że będziemy mogli wziąć w nich udział. Już od progu w domu rekolekcyjnym czuć było miłą, serdeczną i domową atmosferę, przywitała nas para prowadząca Ania i Michał. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem staranności przygotowania każdego punktu programu, pomimo napiętego grafiku znalazł się czas na rozmowy z innymi rodzinami i odpoczynek. Jesteśmy wdzięczni księżom i parom prowadzącym za opiekę nad nami, nie należymy do Domowego Kościoła i forma modlitwy poprzez np. dzielenie się własnym życiem czy przemyśleniami jest nowa zwłaszcza dla mojego męża, który nigdy wcześniej nie miał okazji się z nią spotkać. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że czuliśmy się z Wami nieskrępowani i bezpieczni.

Te trzy dni spotkań rekolekcyjnych były dla nas chwilą zatrzymania i zastanowienia się nad własnym życiem. „Ukochałem Cię odwieczną miłością” - taki był temat rekolekcji, ale czy ja tę miłość przyjmuję, czy żyję po swojemu, według swojego planu… warto się przy tym zatrzymać. Czas płynie bardzo szybko i nie mogę Jezusa odkładać na później, potrzebuję wiary tutaj na ziemi, bo w dniu spotkania z Panem nie będzie mi ona już potrzebna. Pocieszające jest to, że nie muszę sama walczyć z moimi problemami, mogę się z nimi podzielić z Panem, ale czy to robię? Wiara nie jest tylko moją sprawą, moim zadaniem jest świadczyć i dzielić się nią z innymi.

Jestem szczęśliwa, że mogłam spędzić te parę dni w Domu Rekolekcyjnym RŚ-Ż, czas ten pomógł utwierdzić mnie w przekonaniu, że Domowy Kościół jest miejscem dla mnie i mojej rodziny.

Magdalena i Krzysztof
Rekolekcje Ewangelizacyjne DK
12-14.02.2016 r.