Rekolekcje ewangelizacyjne w Częstochowie 2008

  
Świadectawa 
Rekolekcje ewangelizacyjne w Częstochowie

Od kilku lat jesteśmy związani z rekolekcjami ewangelizacyjnymi, które odbywają się nie tylko przy parafii św. Jana Kantego w Częstochowie. Najpierw byliśmy ich uczestnikami, później pomagaliśmy przy ich organizacji, aż wreszcie, po wstąpieniu do diakonii ewangelizacyjnej sami zostaliśmy animatorami. Ponieważ scenariusz takich rekolekcji zawsze koncentruje się na czterech prawach:

  1. Bóg stwarza człowieka z miłości i powołuje do miłości,
  2. Człowiek jest grzeszny,
  3. Jezus już cię zbawił,
  4. Uwierz i nawróć się,

można by zapytać: „Czegóż nowego doświadczamy słysząc stale to samo?” Jednak Jezus w swojej Łasce jest niezmierzony i zawsze chce nas uświęcić i ubogacić. Już pierwszego dnia zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni ilością par, które przybyły, aby pogłębić swoją wiarę i zbliżyć się do Boga. Począwszy od konferencji, które codziennie głosił ksiądz Marcin Rumik, poprzez bajki ewangeliczne związane z tematem tych konferencji, kręgi biblijne i mszę świętą, każda chwila temu właśnie służyła. W piątek rozważaliśmy mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa podczas Drogi Krzyżowej. W sobotę pojednaliśmy się z Bogiem w sakramencie pokuty. Spowiadało czterech kapłanów, do każdego konfesjonału ustawiła się długa kolejka. Szatan w tym momencie nie miał żadnych szans, gdyż od samego początku rekolekcji prowadził nas Duch Święty. Na twarzy wszystkich, którzy odchodzili od konfesjonału malowała się prawdziwa Boża radość. Jej moc można było usłyszeć w czasie śpiewu na eucharystii. W niedzielę oglądaliśmy film pt.: „Przebłysk wieczność”. Jest to świadectwo Australijczyka, który podczas śmierci klinicznej spotkał Jezusa i po powrocie do świata żywych zmienił swoje życie. Kulminacyjnym punktem każdych rekolekcji ewangelizacyjnych jest moment przyjęcia Jezusa jako Jedynego Pana i Zbawiciela, bo jak mówią słowa piosenki „Tylko Jezus jest Panem…”.

Bóg chce nam dać o wiele więcej niż możemy sobie wyobrazić, ale do przyjęcia Jego darów trzeba się przygotować, gdyż inaczej nie będziemy mogli tych łask właściwie wykorzystać. Służą temu między innymi rekolekcje, takie jak te.

 

 Chwała Panu

Agnieszka i Krzysztof Kubiccy