Diakonia Modlitwy

Odpowiedzialni: Ks. Andrzej Sewerynek

Diakonia Modlitwy musi być widziana w powiązaniu z wszystkimi innymi diakoniami bo bez modlitwy żadne z (…) zadań nie może być realizowane, ale równocześnie diakonia modlitwy ma na uwadze pogłębianie samego życia modlitwy (…) Grupy modlitewne tak muszą być ustawione, aby widziały siebie na usługach parafii, właśnie jako diakonia, która innych prowadzi do modlitwy i sama się modli. Dlatego w całym procesie odnowy Kościoła lokalnego diakonia modlitwy musi być widziana jako diakonia fundamentalna(ks. Franciszek Blachnicki)

MODLITWA jest oddechem Nowego Życia, wielkim przywilejem i radością Nowego Człowieka, źródłem mocy
i dziełem Ducha Świętego w nas.
 (VI Krok ku dojrzałości chrześcijańskiej)

Pan Bóg powołuje nas, abyśmy służyli modlitwą, rozwijali swoje życie modlitewne i wstawiali się za innymi. To właśnie sens i cel istnienia naszej Diakonii. Czy oznacza to, że modlitwa przychodzi nam z łatwością, że jesteśmy jej mistrzami? Nie, a czasem można powiedzieć: wręcz przeciwnie. Modlitwa, która zbliża do Boga, jest bardzo „niebezpiecznym” narzędziem – szatan zdaje sobie z tego sprawę i dlatego stara się za wszelką cenę człowieka od niej odciągnąć.
Z pomocą na szczęście przychodzi Duch Święty – „Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami” (Rz 8, 26). Ufni w moc Bożej łaski staramy się jak najgodniej i z wdzięcznością odpowiadać na wezwanie Jezusa, wołając wciąż za Apostołami: ”Panie, naucz nas modlić się!” (Łk 11, 1)

Jak służymy?

 

  • Codziennie podczas modlitwy Nieszporami i podczas Eucharystii polecamy Panu Bogu intencje zgromadzone w internetowej skrzynce modlitwy, a także wszystkich, którzy prosili nas o nią w jakikolwiek inny sposób, więc jeśli chcesz, aby pomodlić się w Twojej intencji, daj nam znać! Możesz to uczynić, klikając tutaj. Za otrzymane łaski możesz podziękować w zakładce ”Podziękowania modlitewne”
  • Współpracujemy z innymi Diakoniami naszego Ruchu, szczególnie wspieramy modlitwą wszystkie inicjatywy i działania podejmowane przez Ruch Światło-Życie, zwłaszcza dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Dzieło Ewangelizacji, ponieważ pierwszy ewangelizuje ten, który się modli.
  • Włączamy się czynnie w modlitwę liturgiczną Kościoła Powszechnego, poprzez jak najczęstsze uczestnictwo w Eucharystii i Liturgię Godzin.
  • Troszczymy się o przygotowanie modlitwy powszechnej na Msze Święte sprawowane np. na Dniach Wspólnotynaszego Ruchu.
  • Posługujemy modlitewnie w czasie różnych rekolekcji, np. oaz wakacyjnych czy Triduum Paschalnego w formie rekolekcyjnej.
  • Co roku pomagamy w przygotowaniu i współanimujemy grudniowe czuwanie Archidiecezji Częstochowskiejprowadzone przez nasz Ruch na Jasnej Górze.Jeśli odkrywasz, że chciałbyś/chciałabyś się do nas przyłączyć (a potrzeba ludzi o rozmaitych talentach – od jazdy samochodem poprzez grę na gitarze aż po umiejętność radzenia sobie w kuchni 🙂 albo masz jakieś pytania, napisz lub zadzwoń:e-mail: zmodlitwa (at) gmail.com
    tel: 504 345 193