Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rejon wieluński Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie ŚWIADECTWO – CODZIENNOŚĆ UCZNIA PANA parafia Nawiedzenia NMP (kolegiata) w Wieluniu, 17.03.2019 r. (niedziela)

10 mar 2019 - 17 mar 2019

Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii

Temat:  ANIMATOR – CZŁOWIEK, KTÓRY ŚWIADCZY

parafia Nawiedzenia NMP (kolegiata) w Wieluniu, 16.03.2019 r. (sobota)

16.30 – Modlitwa – Katecheza – sprawy bieżące

18.00 – Eucharystia

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie

ŚWIADECTWO – CODZIENNOŚĆ UCZNIA PANA

parafia Nawiedzenia NMP (kolegiata) w Wieluniu, 17.03.2019 r. (niedziela)

12.00 – Eucharystia

13.00 – Agapa  – zawiązanie wspólnoty

14.00 – Modlitwa i katecheza wprowadzająca w temat

14.40 – Spotkania w grupach

15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Namiot Spotkania ( tekst poniżej )

16.00 – Świadectwa

16.30 – Błogosławieństwo i zakończenie Dnia Wspólnoty

Tekst do Namiotu spotkania

Z przemówienia Papieża Franciszka w czasie czuwania modlitewnego 26 stycznia na Polu Jana Pawła II (Metro Park) w Panamie:

Powiedzenie Panu „tak” to odwaga, by przyjąć życie takim, jakim jest, wraz z całą jego kruchością i małością, a często nawet ze wszystkimi jego sprzecznościami i brakiem sensu (…). Oznacza przyjęcie naszej ojczyzny, naszych rodzin, naszych przyjaciół, takich, jakimi są, także z ich słabościami i małostkowością. Przyjęcie życia ukazuje się także, kiedy akceptujemy to wszystko, co nie jest doskonałe, to wszystko, co nie jest czyste ani przefiltrowane, ale tym niemniej warte jest miłości. Czy ktoś z tego powodu, że jest niepełnosprawny lub wrażliwy, nie jest godny miłości? Pytam was: czy niepełnosprawny, niepełnosprawna, osoba krucha zasługuje na miłość? (…) Kolejne pytanie, zobaczmy, jak odpowiecie. Czy ktoś, kto jest cudzoziemcem, jest chory czy w więzieniu, nie jest godny miłości? (…) Tak czynił Jezus: wziął w ramiona trędowatego, ślepca i paralityka, objął faryzeusza i grzesznika. Objął łotra na krzyżu, a nawet uściskał i przebaczył nawet tym, którzy Go krzyżowali.

Dlaczego? Ponieważ tylko to, co się miłuje może być zbawione. Nie możesz ocalić osoby, nie możesz uratować sytuacji, jeśli jej nie kochasz. Tylko to, co kochasz, można uratować. (…) Z tego względu jesteśmy zbawieni przez Jezusa: ponieważ nas kocha i tej miłości nie może się oprzeć. Niezależnie od tego co byśmy Jemu uczynili, On nas kocha i zbawia.

Szczegóły

Początek:
10 mar 2019
Koniec:
17 mar 2019
Kategorie Wydarzenie:
,