Szkoła Animatora


„Żniwo wielkie ale robotników wciąż mało, proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” – te słowa Pana Jezusa mobilizują wciąż jego uczniów do modlitwy o nowych animatorów dla Ruchu i Kościoła w naszej archidiecezji.

Dlatego rusza kolejna edycja Szkoły Animatora.

Dla kogo jest ona przeznaczona?

Dla osób, które w tym roku lub w latach poprzednich uczestniczyły w Oazie Nowego Życia II stopnia oraz chcą podjąć posługę animatora w swoich oraz w innych parafiach tam gdzie będzie potrzeba A potrzeba jest i to ogromna. W tym roku w rekolekcjach Ruchu z naszą archidiecezją uczestniczyło ponad 200 osób. Te osoby potrzebują dla swojego wzrostu odpowiednio przygotowanych animatorów. Fantastyczną okazją by się przygotować do tej posługi jest Szkoła Animatora.

Jak się zgłosić?

To bardzo proste. Wystarczy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w linku poniżej

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJx9eoy6bkXSorRP4yPhKK26C7qXzkL1BGGbaeYb9inukvbQ/viewform?c=0&w=1

Termin zgłoszeń upływa 19 września br. Nie czekaj do ostatniej chwili!

Kiedy są zjazdy Szkoły Animatora?

Jest już konkretny terminarz. Każda Szkoła zaczyna się poranną jutrznią w sobotę o godz. 8.00 a kończy się ok. 12.00 w niedzielę. Terminy są następujące:

 • 22 – 23 września 2018 r.- I zjazd
 • 8 – 9 grudnia 2018 r. – II zjazd
 • 12 – 13 stycznia 2019 r. – III zjazd
 • 2 – 3 marca 2019 r . – IV zjazd
 • 25 – 26 maja 2019 r. – V zjazd
 • Centralna Oaza Matka
 • Gdzie?Miejscem Szkoły Animatora jest DOM Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie przy ul. Dobrzyńskiej 112/114. Można dojechać pod sam DOM autobusem miejskim nr 12 (przystanek Dobrzyńska – kierunek Gnaszyn) lub ok. 400 m. od DOMu nr 32 i 34 (przystanek Wielkoborska Przychodnia)Dobrym początkiem Szkoły może być uczestnictwo w Oazie Rekolekcyjnej Animatorów w dniach 31 sierpnia – 2 września w DOMu. Szczegółowe informacje pod linkiem . http://cz.oaza.pl/oaza-rekolekcyjna-animatorow-2018-mlodzi-w-kosciele/ Pozdrawiamy serdecznie i czekamy na Ciebie!

  Ks. Adam Polak
  z Diakonią Szkoły Animatora