Truduum Paschalne w formie rekolekcji


Zaproszenie na Triduum Paschalne w formie rekolekcji. 

Już za kilka tygodni rozpoczniemy okres przygotowania do świąt paschalnych, czyli czas Wielkiego Postu. We wspólnotach Ruchu Światło – Życie po II stopniu Wielki Post jest czasem szczególnie intensywnego przygotowania do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w Wigilię Paschalną. Zapraszam by moderatorzy i animatorzy wspólnot po II stopniu zatroszczyli się o dobre przeżycie tego czasu we wspólnotach deuterokatechumenalnych. Spotkania formacyjne czerpiące inspiracje z Liturgii poszczególnych niedziel Wielkiego Postu a skupione na tematach chrztu, nawrócenia i pokuty powinny prowadzić uczestników do przeżycia Triduum Paschalnego w formie rekolekcji. 

W naszej archidiecezji Triduum Paschalne w formie rekolekcji będziemy przeżywać w DOMu Ruchu Światło – Życie w Częstochowie (ul. Dobrzyńska 112/114) oraz w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie na Lisińcu. 

Do udziału w tej formie Triduum są zaproszeni wszyscy, którzy przeżyli Oazę Nowego Życia II stopnia oraz trwają w formacji. Jeśli znamy osoby, które ONŻ II stopnia przeżyły nawet kilka lat temu a nie uczestniczyły jeszcze w Triduum w formie rekolekcji warto zatroszczyć się by te osoby mogły również wziąć udział. 

W przypadku rodzin przeżywających swoją formacje w ramach Domowego Kościoła do udziału w Triduum w formie rekolekcji zaproszeni są wszyscy po rekolekcjach Oazy Rodzin I stopnia. 

Proszę o uwzględnienie już teraz swoich planów urlopowych podczas świąt paschalnych tak by można było wziąć udział w całości Triduum. 

Triduum w formie rekolekcji odbędzie się w dniach 29 marca – 1 kwietnia, czyli od Wielkiego Czwartku przed południem do Niedzieli Wielkanocnej popołudniu. 

Proszę o nieodwlekanie zgłoszenia do udziału w Triduum w formie rekolekcji na ostatnią chwilę. Szczegółowe informację dotyczące zgłoszeń i kosztów będą wysłanie w krótce. 

Osoby, które przeżyły Triduum w formie rekolekcji proszę o włączenie się w posługę podczas Liturgii w swoich parafiach i wspólnotach. 

Wszystkich uczestników naszego Ruchu zachęcam do skorzystania z materiałów formacyjnych „Zawieram z Wami Przymierze” pomagających właściwie przeżyć ten czas łaski począwszy od Środy Popielcowej. Materiały te są dostępne w Diakonii Słowa (w DOMu ul. Dobrzyńska 112/114) 

Zapraszam i z serca błogosławię, 

ks.Adam Polak 
moderator diecezjalny 
Ruchu Światlo-Życie 
archidiecezji częstochowskiej