Wielki Post – zaproszenie


Rozpoczynając dzisiaj okres Wielkiego Postu rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Paschalnych i do odnowienia przymierza zawartego z Bogiem w sakramencie chrztu świętego.

W Ruchu Światło – Życie jest to szczególnie ważny czas dla osób, które przeżywają swoją formację w ramach II roku deuterokatechumenatu, czyli formację po Oazie Nowego Życia II stopnia. Osoby te w ramach swojej formacji przeżywają w ramach swojej formacji okres bezpośredniego przygotowania do Triduum Paschalnego.

Zapraszam do udziału Triduum Paschalnym w formie rekolekcyjnej w DOMu Ruchu Światło – Życie w dniach 29 marca – 1 kwietnia. 

Przypominam, że przeżycie Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej jest niezwykle ważnym etapem w formacji Ruchu a jednocześnie jest warunkiem koniecznym do uczestnictwa w Oazie Nowego Życia III stopnia.

W ramach formacji po ONŻ II należy zatroszczyć się o to, by każdy z uczestników tej formacji miał notatnik do pracy ze Słowem Bożym „Zwieram z Wami Przymierze”. Notatnik ten jest także doskonałym przewodnikiem modlitwy dla wszystkich, którzy swoją formację po ONŻ II mają już dawno za sobą. Notatnik można nabyć w diakonii Słowa w DOMu Ruchu Światło – Życie w cenie 9 zł.

Pozdrawiam. ks. Adam Polak, moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Częstochowskiej

Ps. Jednocześnie zapraszam do śledzenia strony duszpasterstwa młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej www.kanamlodych.pl. Znajdziemy tam m.in. krótkie rozważania Liturgii Słowa na każdy dzień Wielkiego Postu

Zapraszam, również do zapoznania się z treścią orędzia papieża Franciszka na tegoroczny Wielki Post http://episkopat.pl/oredzie-ojca-swietego-franciszka-na-wielki-post/