Oaza Rekolekcyjna Animatorów – dzień I


Jesteśmy już po pierwszym dniu ORA. W pierwszym dniu homilie wygłosił  bp Andrzej Przybylski.
Celebrans w nawiązaniu do Ewangelii z dnia przypomniał że oliwa symbolizuje życie duchowe, to jest Ducha Świętego.
Dodatkowo uświadomił na że Pan Bóg chce animatorom, ludziom wezwanym do ewangelizacji, do tworzenia wspólnoty bardzo potrzeba jest mądrość.
Mądrość panien o których mowa w Ewangelii polegała na tym że miały jednocześnie lampę i oliwę. Podobnie do mądrego prowadzenia oazy potrzebny jest Duch Święty – oliwa, ale jednocześnie naczynie czyli formacja, ciekawe pomysły, eventy które będą służyć głoszeniu Ewangelii. Każdy animator powinien dbać o to by najpierw na kolanach prosić Ducha Świętego by napełnił go swoją mądrością, która da dobre pomysły na prowadzenie grupy i zachęcanie innych młodych ludzi do Jezusa.
Dobry animator to ten który swoim poświęceniem potrafi świadczyć o Jezusie.
Jednocześnie ksiądz biskup przestrzegał przed popadaniem w skrajność w swoim działaniu.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]