Oaza Rekolekcyjna Animatorów – dzień II


W drugim dniu rekolekcji konferencje wygłosił ks. Michał Pabiańczyk. Przybliżył nam czym będzie zajmował się najbliższy Synodu Biskupów, na tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.  Zwrócił nam uwagę na to że jesteśmy powołani do miłości czyli do bycia dla kogoś (drugiego człowieka). Powołanie do miłości sprawia ze pragniemy wychodzić do ludzi i pragniemy budować wspólnotę, działać w społeczeństwie.  Jednak musimy pamiętać by nie uzależnić się od zbierania pochlebnych opinii na portalach społecznościowych oraz nie popaść w nadaktywność w działaniu.  Dzisiejszy świat ciągle podsuwa nam wiele możliwości na to byśmy byli ciągle aktywni i gotowi do działania, a jednocześnie daje niedosyt w spełnianiu siebie.

Później ks. Krzysztof Gryz w nawiązaniu do Ewangelii z dnia zwrócił nam uwagę na to byśmy nie odkładali działania na później jak sługa leniwy tylko zaczęli działać od zaraz jak uczynił to sługa dobry i wierny. Jezus daje nam to co możemy w danej chwili zrobić, tak jak słudzy którzy dostali talenty według zdolności jakie w danej chwili posiadali. A Boża miłość jest nam dawana ciągle i nie możemy jej ilości regulować dowolnie jak wodę z kranu.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”6″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”0″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]