Piosenka OŻK 2018 „Młode serca” autorstwa Marty i Darka Madejskich z Archidiecezji Częstochowskiej


W ostatnią sobotę i niedzielę w Częstochowie na Jasnej Górze obradowała XLIII Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło – Życie. Tematem Kongregacji był temat Oazy Żywego Kościoła 2018/2019 „Młodzi w Kościele”. 

W Kongregacji wzięła też udział delegacja Ruchu z naszej Archidiecezji. Tradycyjnie także Diecezjalna Diakonia Liturgiczna włączyła się w posługę podczas Liturgii m.in. poprzez służbę ładu. 

Pięknym częstochowskim akcentem podczas Kongregacji było także rozstrzygnięcie konkursu na piosenkę roku. Zwycięzcami zostali uczestnicy Ruchu z naszej archidiecezji Marta i Darek Madejscy. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się bardzo!

Link do oficjalnej wersji piosenki Oazy Żywego Kościoła 2018/2019 https://www.youtube.com/watch?v=ihFazJbecow

nuty https://drive.google.com/file/d/1xkiuEeWjWSCfEdh4kzZFoIBYG0BYqPhl/view

więcej informacji o piosence roku oraz o jej autorach za: http://www.oaza.pl:

Prezentujemy oficjalną wersję piosenki roku, która będzie nam towarzyszyła w nowym roku formacyjnym. Autorami piosenki roku są Marta i Dariusz Madejscy. Małżeństwem są od ponad dziesięciu lat, a w Domowym Kościele od ponad siedmiu. Jako nastolatkowie należeli do młodzieżowej gałęzi Ruchu Światło-Życie, gdzie byli animatorami i często pełnili posługę muzyczną na rekolekcjach i podczas spotkań oazowych w parafii. Darek z wykształcenia jest dyrygentem i muzykoterapeutą, poza prowadzeniem rozmaitych chórów zaangażowany jest w powstający właśnie w Częstochowie Ośrodek Muzyki Liturgicznej. Marta, nauczyciel języka angielskiego w częstochowskiej szkole muzycznej jest członkiem zespołu uwielbieniowego „77 Formacja z Mocą”.

Inspiracją do napisania piosenki „Młode serca” były dla nas słowa Ojca Świętego Franciszka, które skierował do młodzieży podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Będąc uczestnikami tego wydarzenia wspominaliśmy własną młodość i zaangażowanie w ewangelizację i zdaliśmy sobie sprawę, że to spotkanie z Jezusem i ciągłe trwanie w relacji z Nim odnawia i odmładza nas, dodaje siły i energii, żeby ogłaszać Królestwo Boże, nieść innym miłość, pokój i radość. Nie chcemy odejść zasmuceni jak bogaty młodzieniec z ewangelicznej przypowieści, któremu, choć wszystko miał i wypełniał przykazania, czegoś w życiu brakowało. Chcemy, żeby nasze życie miało smak, i żeby nasze serce pozostało świeże i czułe na Boże natchnienia, niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku – napisali autorzy w zgłoszeniu do konkursu na piosenkę roku

Tekst i nuty dostępne są na stronie Centralnej Diakonii Muzycznej: cdmuz.pl