Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego na 40 rocznicę I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w tym do Częstochowy


ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, Jedynym Odkupicielu człowieka!

W dniach od 2 do 10 czerwca br. wraz całym Kościołem w Polsce będziemy obchodzić Jubileusz 40 — lecia Pierwszej Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny, w tym również do Częstochowy z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

Choć minęło już 40 lat od tamtych wyjątkowych dla Narodu Polskiego i Kościoła dni, wciąż w naszych sercach i umysłach brzmią słowa św. Jana Pawła II: „Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”

Jak ważna była to modlitwa i ile wyprosiła nam łask wie jedynie sam Bóg. Czujemy, że dzisiaj, w nowym momencie dziejowym, potrzebujemy takiego samego wołania do Ducha Świętego. Będziemy to czynić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II podczas nowenny przez Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, dziękując za pontyfikat i świadectwo życia papieża Polaka.

Z całego serca zapraszam Wszystkich członków ruchów, stowarzyszeń, wspólnot i grup modlitewnych na dziękczynną Eucharystię na Szczycie Jasnej Góry w dniu 4 czerwca 2019 r. o godz. 17:00. A następnie na koncert w Bazylice Jasnogórskiej — poświęcony św. Janowi Pawłowi II oraz na Apel — ową „godzinę szczerości i jedności Polaków”. Niech Maryja, Pani Jasnogórska, do której — jak powiedział św. Jan Paweł II w dn. 4 czerwca 1979 r. — przyzwyczaili się Polacy przynosić wszystkie niezliczone sprawy swojego życia, wyprosi Wam odnowę życia duchowego i nowy zapał ewangelizacyjny.

Częstochowa, 20 maja 2019 r.

Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego na 40 rocznicę I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w tym do Częstochowy [pdf] – do pobrania