DOMOWY KOŚCIÓŁ

DOMOWY KOŚCIÓŁ

Gałąź Rodzinna Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej

Małżeńskie drogi krzyżowe
27 marca 2020 | Ogólne

Jak co roku, Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, przygotował na Wielki Post 2020 r. rozważania Małżeńskich Dróg Krzyżowych.

 

Teksty do pobrania dostępne są na stronie:

Miesięczne spotkanie w kręgu
27 marca 2020 | Ogólne

Droga Wspólnoto!

Założyciel naszego Ruchu już w pierwszych numerach „Domowego Kościoła. Listu do wspólnot rodzinnych” pisał, że „celem spotkania miesięcznego jest zbliżenie się wszystkich…

SŁOWO PARY KRAJOWEJ DK
20 marca 2020 | Ogólne

„Myślę o rodzinach, zamkniętych w domach, dzieciach, które nie chodzą do szkoły, być może rodzice także nie mogą wyjść; niektórzy są na kwarantannie….

Wielkopostne Rejonowe Dni Wspólnoty
11 marca 2020 | Ogólne

Wielkopostne Rejonowe Dni Wspólnoty we wszystkich rejonach zostały odwołane.

Podczas Wielkopostnych Dni Wspólnoty Ruchu Światło-Życie mieliśmy zatrzymać się przy pytaniu o prawdę o nas samych….

Czuwanie Na Jasnej Górze – komunikat
11 marca 2020 | Ogólne

Komunikat Kurii Metropolitalnej w sprawie czuwania Archidiecezji Częstochowskiej na Jasnej Górze z 11 na 12 marca 2020 r.

KOMUNIKAT

W związku z zaostrzeniem sytuacji…

Kongregacja odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie 2020
29 lutego 2020 | Ogólne

W dniach 28 luty – 1 marca 2020 roku odbyła się 45 Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie na Jasnej Górze.

Poznaliśmy temat…

Słowo Moderatora na Wielki Post
26 lutego 2020 | Ogólne

+LICh

W życiu Kościoła rozpoczyna się  Wielki Post. Okres, który drogami postu, modlitwy i miłosierdzia przygotowuje nas do zanurzenia się w misterium paschy Chrystusa i…

Modlitwa za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za Twojego kapłana Sługę Bożego Franciszka, którego w niezwykły sposób obdarzyłeś łaską wiary konsekwentnej, tak iż swoje życie oddał niepodzielnie na Twoją służbę. Dziękujemy Ci za to, że pozwoliłeś mu gorąco umiłować Twój Kościół i zrozumieć, że najgłębszą zasadą jego żywotności i płodności jest oblubieńcze oddanie siebie w miłości Twojemu Synowi, na wzór Niepokalanej, Matki Kościoła. Dziękujemy Ci również za to, że przez tego kapłana wzbudziłeś na polskiej ziemi Ruch Światło-Życie, który pragnie wychowywać swoich uczestników do posiadania siebie w dawaniu siebie i w ten sposób przyczyniać się do wzrostu żywych wspólnot Kościoła. Bądź uwielbiony, Boże, w Słudze Bożym księdzu Franciszku, w jego życiu i dziele, i racz wsławić swoje Imię, udzielając mi przez jego wstawiennictwo łaski ……………….. o którą najpokorniej proszę. Amen.