Rekolekcje wakacyjne - Dialog Małżeński w Wisełce 2016

MELDUNEK Z WISEŁKI

25 czerwca 25 małżeństw przyjechało z różnych stron Polski, czasami z bardzo daleka, a tu w Wisełce położna Irenka i brat Tadeusz już na nas czekali, pięknie wszystkich witali, do środka zapraszali i było widać, że już wcześniej ze sobą dialogowali. Bo DIALOG MAŁŻEŃSKI był podstawą tego rekolekcyjnego spotkania.

Gromada dzieci tu przybyła: Weronika, Mateusz, Natalia, Maria, Maksymilian, Bartek, Joanna i Paweł, Dominika, Kinga, Daria, Magda, Anusia, Dawid, Szymon, Paweł, Dawid, Anula, Jaś, Michał i Tereska, Emilia, Szymek, Bartłomiej, Ulka i Emilka, Oskarek, Filipek, Joanna, Jasiu i Oleńka. I przyznać trzeba, że ta gromadka dzielnie tu przybyła, czas diakonii wypełniła.

Nasze rekolekcje wraz z parą moderatorską ksiądz Jarek prowadził, wiele zacnych słów powiedział, z dziećmi chętnie tańczył i śpiewał.

Kleryk Kamil pięknie swą funkcję sprawował i kawą wszystkich chętnie częstował.

Chorągwie diecezji takie się tu stawiły na czele z częstochowską: lubelska, siedlecka, gdańska, opolska, rzeszowska, poznańska, warszawska, świdnicka, łódzka, katowicka i bydgoska.

Oprócz zgłębiania Dialogu wiele innych rzeczy ciekawych tu poznaliśmy i my mężczyźni, my mężowie to na pewno wiemy, że każda żona to skarb drogocenny i zbiór skomplikowany, nieodgadnięty. Stacje meteorologiczne budować obiecujemy. Każdego dnia pilnować następujących parametrów chcemy: temperatury, stopnia wilgotności, szybkości i kierunku wiatru, ilości opadów, wysokości ciśnienia. I jak to wszystko mieć już będziemy, stopień radości maksymalny osiągniemy.

Za ten wspólny czas, razem spędzone chwile Bogu dziękujemy, organizatorów całujemy.