MŁODE SERCA

Młodość to nie wiek – młodość to radość!

Papież Franciszek w homilii na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

MŁODE SERCA“ to tytuł utworu, który wygrał konkurs na piosenkę roku Oazy Żywego Kościoła 2018/19. Oficjalne ogłoszenie rozstrzygnięcia tego konkursu, do którego zgłoszono aż 30 piosenek, nastąpiło podczas XLIII Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, która obradowała w Częstochowie na Jasnej Górze w dn. 23-24 lutego 2018 r. w temacie „Młodzi w Kościele” (temat OŻK 2018/19).

Autorami zwycięskiej piosenki są małżonkowie z naszej archidiecezji formujący się w Domowym Kościele - Marta i Darek Madejscy. Gratulacje!

Na zdjęciu Marta i Darek z ks. Markiem Sędkiem - Moderatorem Generalnym RŚ-Ż i Marcinem Łęczyckim (CDMuz) przy wręczeniu dyplomu na Kongregacji.

Marta i Darek pochodzą z Częstochowy, są małżeństwem od ponad dziesięciu lat, a w Domowym Kościele od ponad siedmiu. Należą do kręgu DK przy parafii św. Jana Kantego w Częstochowie. Jako nastolatkowie należeli do młodzieżowej gałęzi Ruchu Światło-Życie, gdzie byli animatorami i często pełnili posługę muzyczną na rekolekcjach i podczas spotkań oazowych w parafii i tak im „zostało” do dziś. Darek jest z wykształcenia dyrygentem i muzykoterapeutą, poza prowadzeniem rozmaitych chórów zaangażowany jest w powstający właśnie w Częstochowie Ośrodek Muzyki Liturgicznej. Marta - nauczyciel języka angielskiego w częstochowskiej szkole muzycznej - jest członkiem zespołu uwielbieniowego „77 Formacja z Mocą”.

Link do oficjalnej wersji piosenki OŻK 2018/2019, nagranej z udziałem autorów:

"MŁODE SERCA"

oraz:

NUTY

W zgłoszeniu do konkursu na piosenkę roku autorzy napisali“

Inspiracją do napisania piosenki "Młode serca" były dla nas słowa Ojca Świętego Franciszka, które skierował do młodzieży podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Będąc uczestnikami tego wydarzenia wspominaliśmy własną młodość i zaangażowanie w ewangelizację i zdaliśmy sobie sprawę, że to spotkanie z Jezusem i ciągłe trwanie w relacji z Nim odnawia i odmładza nas, dodaje siły i energii, żeby ogłaszać Królestwo Boże, nieść innym miłość, pokój i radość. Nie chcemy odejść zasmuceni jak bogaty młodzieniec z ewangelicznej przypowieści, któremu, choć wszystko miał i wypełniał przykazania, czegoś w życiu brakowało. Chcemy, żeby nasze życie miało smak, i żeby nasze serce pozostało świeże i czułe na Boże natchnienia, niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku.”