Nowy Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Częstochowskiej


Z wielką radością dzielimy się z Wami tym, że mamy nowego Moderatora Diecezjalnego Domowego Kościoła Archidiecezji Częstochowskiej. Został nim ks. Jacek Kijas

Ks. Jacek z Ruchem Światło-Życie jest związany od 2003 r. Przeszedł w nim formację podstawową i został animatorem. Po studiach teologicznych w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim i roku pracy w świecie w 2011 r. wstąpił do częstochowskiego seminarium. W trakcie formacji jeździł jako animator na rekolekcje wakacyjne. Jako diakon rozpoczął swoją przygodę z Domowym Kościołem.

Święcenia prezbiteratu przyjął w dniu 14 maja 2016 r. w bazylice archikatedralnej w Częstochowie. Przez 4 lata był wikariuszem w parafii Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie, gdzie zajmował się m.in. Oazą młodzieżową oraz wspólnotą dorosłych.  Obecnie drugi rok posługuje w parafii św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie. W ostatnim czasie był moderatorem rejonowym Domowego Kościoła w rejonie częstochowskim I. Często posługiwał jako moderator na rekolekcjach z rodzinami, ale także z młodzieżą i dorosłymi.

Niech Pan błogosławi nowemu Moderatorowi Diecezjalnemu w jego posłudze udzielając mu wszelkich potrzebnych łask.

Małgorzata i Jacek Karbownikowie

para diecezjalna Domowego Kościoła